Wyjazd na mecz

Mecz Lecha – Poznań z Piastem – Gliwice

Cześć i chwała Bohaterom!  –
Wyjątkowa oprawa meczu: Lech Poznań-Piast Gliwice                                         „Kolejorz”  wspólnie z kibicami już zaczął celebrować zbliżającą się 105 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczystego charakteru dodawało podświetlenie na biało-czerwono Stadionu Poznań, wizyta 12.Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz okolicznościowe koszulki i wyjątkowa oprawa kibiców Lecha Poznań. Cześć i chwała Bohaterom!  W niedzielę 10 grudnia 48 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udało się do Poznania na stadion przy Bułgarskiej, na mecz „Kolejorza”  z Piastem Gliwice. Po odśpiewaniu przez „zagorzałych” kibiców hymnu, na murawę wyszli piłkarze powitani gromkimi brawami . Mecz rozgrywał się w trudnych warunkach pogodowych.  Po zaciętej rywalizacji w drugiej połowie meczu  przeciwnikom  udało się wywalczyć rzut karny . Pomimo straconej bramki  Lech Poznań grał jeszcze ofensywnie. Do końca kibice nie tracili nadziei  i wspierali piłkarzy głośnym dopingiem ,, Kolejorz  gra do końca” , było słychać z ,,kotła’’ ( trybuna „najzagorzalszych” kibiców). Niestety nasz faworyt przegrał 0-1, chociaż był bliski zdobycia wyrównującej bramki. Po zakończonym meczu wszyscy udaliśmy się pod zabytkowy parowóz – symbol stadionu, aby  zrobić pamiątkowe zdjęcie.
W drodze powrotnej tradycyjnie odwiedziliśmy McDonalds. 
Zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do domu.

dp