Wycieczka do Poznania

„Niewidzialna Ulica”

We wtorek 12 grudnia klasa IVB udała się na wycieczkę do „Niewidzialnej Ulicy” w Poznaniu. W trakcie zwiedzania wystawy w kompletnej ciemności mogliśmy zmierzyć się ze światem osób niewidomych. Wystawa była podzielona na kilka części. Największe wrażenie, zrobiło na nas zadanie wejścia do prawdziwego tramwaju, który był elementem wystawy, zajęcie miejsca oraz opuszczenie pojazdu. Podczas półgodzinnego pobytu w ciemności nasz zmysł wzroku wyłączył się, a wyostrzył przede wszystkim zmysł słuchu i dotyku. W kolejnej części uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych, które pobudziły nasz zmysł węchu i smaku. Zrobiliśmy pierniki, które wróciły z nami do domu. Uczestniczyliśmy także w lekcji edukacyjnej na temat alfabetu Braille’a. Chętni uczniowie mogli spróbować napisać swoje imię.
Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.
Wszystkim polecamy wizytę w „Niewidzialnej Ulicy”.

dp