Zjazd SKC

Dzień Wolontariusza


  5 grudnia członkowie Szkolnego Koła Caritas wzięli udział  w zjeździe SKC. Tego właśnie dnia, co roku  obchodzimy Dzień Wolontariusza.  To jeden z naszych ulubionych dni w roku, ponieważ gromadzimy się wtedy wszyscy w jednym miejscu, by razem dzielić się miłością i dobrem, które czynimy dla drugiego człowieka. Tym razem miejscem naszego spotkania była Aula Artis przy Uniwersytecie Collegium Da Vinci w Poznaniu. W ramach konkursu pt. ,,Pokaż jak działasz/zainspiruj innych” uczestnicy zaprezentowali na scenie swoją codzienną działalność w szkołach, przy parafii,  w środowisku, w którym żyją. Pomoc prosto z serca, bezinteresowną i jak bardzo potrzebną. Nasze Szkolne Koło Caritas swoim tańcem i prezentacją  podbiło serca wszystkich, zajmując  pierwsze miejsce. Zgromadzona młodzież ze Szkolnych Kół Archidiecezji Poznańskiej z radością zatańczyła jeszcze raz, przygotowaną przez nas piosenkę.
Piosenkę jakże wymowną i prawdziwie opowiadającą o dziecięcej wierze, pochodzącej od Boga. Wyśpiewane słowa towarzyszą nam każdego dnia, tak jak dobry Bóg, który jest obecny w naszym życiu.                                                              Szczególnym gościem naszego spotkania był zespół Full Power Spirit, który swoim świadectwem wiary poruszył nasze serca. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani obiadem, napojami i słodkimi przekąskami. W tak miłej i niezwykle rodzinnej atmosferze minął nam  Dzień Wolontariusza. Zadowoleni i pełni nowych pomysłów wróciliśmy do domu.

dp