Konkurs

X Jesienny Konkurs Recytatorski o Tytuł Mistrza Recytacji

22 listopada odbył się w Witowie w ramach LISTOPADA POETYCKIEGO – X Jesienny Konkurs Recytatorski o Tytuł Mistrza Recytacji. Konkurs, jak co roku, zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Krzykosy oraz Gminny Ośrodek Kultury.
W tym roku uczestnicy – uczniowie klas I-IV prezentowali utwory Aleksandra Fredry, a klasy V-VIII – wiersze Wisławy Szymborskiej. W konkursie wzięło udział 38 uczestników klas I-VIII ze szkół  Gminy Krzykosy.
Jury w składzie: Maria Magdalena Pocgaj (wiceprezes Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich), Alicja Golińska oraz Joanna Roszyk-Auguścik wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Z naszej szkoły recytacja i interpretacja utworów większości uczestników została zauważona i doceniona. Oto nasi uczniowie i uczennice, których nagrodzono.
W kategorii klas 1-2 drugie miejsce zajęła Michalina Raczak z kl. IA, uczennica pani A.Białeckiej,
a trzecie -Zofia Majsner z kl.II – uczennica pani A.Duszczak.
W kategorii klas 3-4 pierwsze miejsce zajął Antoni Kowal z kl. IVA, a trzecie Magdalena Goły też z kl. IVA. Uczniowie przygotowani zostali pod kierunkiem pani A. Grzesieckiej.
Wśród klas 5-6 wszystkie stopnie podium zajęli uczniowie ze Sulęcinka, wszyscy z klasy V B. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Lipiński, drugie – Martyna Stulpa, a trzecie Tymoteusz Frączek. Uczniów do konkursu przygotowała pani M. Kasprzyk.
Wyróżnienie otrzymała Maria Dziechciarz z klasy III – uczennica pani J. Woźniczki-Kosiewskiej.
Zaszczytny Tytuł Mistrza Recytacji w tym roku przypadł Natalii Przybył z klasy VIII, którą przygotowała do konkursu pani Agnieszka Grzesiecka. Natalia zaprezentowała utwór pt. „Kot w pustym mieszkaniu”.