Warsztaty onkologiczne

Nie daj się chorobie

Wrzesień jest Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci. W tym roku Wydawnictwo Agora dla dzieci oraz Fundacja ISKIERKA zaprosiło biblioteki do wspólnej akcji edukacyjnej „O CHOROBA! Miesiąc z ISKIERKĄ”
17 października uczniowie kl.V A z wychowawcą M.Kasprzyk wzięli udział w warsztatach onkoprofilaktycznych opartych na podstawie książki B. Janiszewskiego „O, Choroba”.
Celem akcji edukacyjnej, w której bierze udział Biblioteka Publiczna Gminy Krzykosy jest zwrócenie uwagi na niezwykle ważny temat – choroby onkologicznej w życiu dziecka.
DZIECKA zarówno jako małego pacjenta, jak i osoby, w której otoczeniu chorują bliscy, kolega ze szkoły, sąsiadka.
Akcja ma wymiar edukacyjny. Warsztaty pokazały uczniom, jak powinno rozmawiać się o nowotworach, jak odnaleźć się w gąszczu informacji i emocji. Jak i gdzie szukać wsparcia oraz jak go udzielać.