Obchody Święta Niepodległości

Sołeckie i gminne obchody Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości
w Sulęcinku. Rozpoczęła je msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Obelisk Niepodległości. Na tą część uroczystości, prowadzonej przez dyrektora szkoły Jadwigę Bajer, złożyły się: apel pamięci w ceremoniale wojskowym, salwa honorowa oraz składanie wiązanek min. przez reprezentację naszej szkoły. Po zakończonej uroczystości przy obelisku, uczestnicy mogli obejrzeć (na placu przy kościele parafialnym) pokaz fechtunku w wykonaniu 15 Pułku Ułanów Wielkopolskich oraz wspólnie z chórem „Głos znad Warty” zaśpiewać dla Niepodległej.

Dnia 11 listopada reprezentacja szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Pięczkowie. Po uroczystej mszy św. przemaszerowaliśmy z orkiestrą dętą pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich, aby oddać hołd poległym, a następnie na plac przy sali OSP. Tutaj miał miejsce „military show” oraz można było skorzystać z poczęstunku w ramach „Świętomarcińskich smaków”.