Wizyta w stolicy

W dniach 14 – 16 września klasy VI i VII pod opieką nauczycieli – Doroty Pietrzyk, Barbary Tomaszewskiej, Pawła Rybarczyka, pojechały na wycieczkę do Warszawy.
Wycieczkowicze do stolicy dotarli pociągiem. Po oddaniu w przechowalni bagaży, wyruszyli zwiedzać Warszawę. Przeszli pod Pałac Kultury, gdzie w pobliżu zatrzymali się przy pomniku patrona naszej szkoły –  Janusza Karczaka. Tam trwały dyskusje o wyjątkowej osobowości doktora, szacunku z jakim odnosił się do dzieci.Potem metrem podjechano w okolice Muzeum Polin, gdzie uczestniczono niezwykłej w lekcji pt. „Dzieci i ryby głosu nie mają?” . Następnie przechodząc obok Grobu Nieznanego Żołnierza – obejrzano  uroczystą zmianę warty. W Złotych Tarasach zjedzono posiłek
  i podziwiano nowoczesne centrum handlowe. Po części edukacyjnej przyszedł czas na rozrywkę i uczniowie aktywnie go spędzili, pokonując trasy wspinaczkowe. Zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarli do hostelu na odpoczynek.  Drugi dzień rozpoczął się od „Wizyty u króla” w Zamku Królewskim. Podczas lekcji muzealnej uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych z tym miejscem.  Po wyjściu z zamku , wraz z przewodnikiem zwiedzano  Stary Rynek i okolice. Po spacerze Traktem Królewskim udano się się do budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Tam dzieci zostały oprowadzone po różnych pomieszczeniach, a także miały okazję zobaczyć prawdziwą debatę polityczną w sali sejmowej.
  Po przejściu obok Placu Defilad,  wjechano na 30 piętro Pałacu Kultury
i Nauki, gdzie podziwiano Warszawę. Dzień zakończył się aktywnym wypoczynkiem w parku trampolin.  Ostatniego dnia z samego rana  „wyruszono” na Belweder. Następnie w  Łazienkach Królewskich. uczestniczono w lekcji pt. „ Wehikuł czasu”. Kolejnym punktem programu było Planetarium. Obejrzano seans pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Potem poznano niezwykły świat pozorów w Muzeum Świata Iluzji. Wycieczka była świetnie zorganizowana! Jej wartość edukacyjna jest nieoceniona! Zabawa w połączeniu z ładunkiem wiedzy zapewne na długo zapadnie w pamięci uczestników.