Twórcza działalność

Sukcesy szkolnych artystów

Uczennice klasy 4b zdobyły wyróżnienie w Konkursie Plastycznym.
Zofia Nowak oraz Paulina Szulczyńska zdobyły wyróżnienie w konkursie plastycznym PLASTOOK 2018 organizowanym przez OK w Środzie Wielkopolskiej. Uczennice na białych chustach namalowały prace inspirowane twórczością Vincenta van Gogha. W konkursie udział brała również Natalia Matuszewska. Uczennicom klasy 4b składam serdeczne gratulacje i życzę kolejnych sukcesów.
Warsztaty organizowane przez p.Martynę Zimowską – Woźniak
„Decoupage”
8 listopada 2018 r. odbyły się warsztaty rękodzieła – decoupage. Jest to technika zdobnicza znana już od dawna
i bardzo prosta do wykonania. Uczniowie różnych klas podczas półtoragodzinnych warsztatów wykonali przepiękne prace, które zabrali do domu.

„Świąteczny skrzat”

6 grudnia odbyły się warsztaty mikołajkowe, na których uczniowie klas IV – VIII uczyli się robić świątecznego skrzata. Warsztaty trwały prawie 90 minut. Wszyscy się świetnie bawili i pracowali w miłej atmosferze.
„Filcowanie”
13 grudnia odbyły się ostatnie już w tym roku warsztaty. Tym razem motywem przewodnim było filcowanie. Jest to rękodzieło polegające na formowaniu wełny za pomocą ciepłej wody i mydła (tzw. filcowanie na mokro). Wykorzystywane jest do tworzenia odzieży, torebek, biżuterii, lalek, elementów dekoracji itd.
Uczniowie klas IV – VIII wykonywali kwiatka, który okazał się dość trudną pracą jednak uczniowie po dłuższej, cierpliwej pracy ukończyli swoje rękodzieła.