Biedronki w Poznaniu

Biedronki odwiedziły „Poznańskie Koziołki”

Dnia 21 maja  dzieci z grupy Biedronek  wraz rodzicami i p. Kasią  wybrali się na  autokarową wycieczkę do Poznania. Zwiedzaliśmy Poznań jadąc zabytkowym tramwajem,  dzieci mogły poznały nowy środek lokomocji jakim jest  tramwaj . Pani Maja przewodniczka przywitała nasza grupę jadąc ulicami Poznania  zapoznawała nas z legendą
o Poznaniu, koziołkach. Pokazała kilka zabytków m.in. Katedrę, okrąglak, Teatr Polski, Zamek Cesarski. Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Starego Rynku a o godzinie 12:00 zobaczyliśmy na wieży ratuszowej trykające się koziołki. Następnie udaliśmy się do pracowni Czary Mary gdzie każde dziecko wykonało z karmelu kolorowego i pysznego lizaka. Pobyt w pracowni dostarczył im wiele radości. Biedronki pełne nowych wrażeń pod wieczór  wróciły do domu.