Cała Polska czyta „Wesele”

CZYTAMY Z PREZYDENTEM

Z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego – 13 grudnia Klub Aktywności Twórczej rozpoczął uroczyste czytanie „Wesela” St. Wyspiańskiego. W kąciku artystycznym mieszczącym się na holu gimnazjalnym, zebrali się klubowicze wraz z zaproszonym gościem – dyrektor szkoły p. J. Bajer i opiekunem p. A. Grzsiecką.Na początku obejrzano film z uroczystości, podczas której prezydent Andrzej Duda  wraz z małżonką pięknie przedstawili ideę narodowego czytania i opowiedzieli o znaczeniu dramatu Wyspiańskiego dla historii narodu polskiego. Po takim wyjaśnieniu już nikt nie miał wątpliwości, że warto włączyć się do ogólnopolskiej akcji.Czytanie „Wesela” uroczyście rozpoczęła dyrektor szkoły. Zaprezentowała wstęp do utworu, ilustrujący scenerię i miejsce rozgrywającego się weseliska. Następnie uczniowie czytali tekst z podziałem na role. Udało się stworzyć klimat, a  patriotyczny utwór wybrzmiał uroczyście i symbolicznie, tak jak autor by sobie życzył. Po przerwie świątecznej odbędą się kolejne spotkania, na które młodzież zaprosi gości, by dalej poznać historię wyzwoleńczego dramatu.