Mikołajki

TEATR NA MIKOŁAJA

         Z okazji mikołajek najmłodsza społeczność Sulęcinka wraz z rodzicami zebrała się w sali wiejskiej, by uroczyście świętować imieniny Św. Mikołaja. Był to wyjątkowy wieczór, bo oprócz spotkania z Mikołajem dzieci obejrzały niezwykły spektakl „Podróż Małego Księcia”. Tę niespodziankę dla dzieciaków przygotowała  p. Agnieszka Grzesiecka wraz z grupą teatralną „Łowcy Gwiazd”oraz współpracujący nauczyciele: Dorota Pietrzyk, Paweł Rybarczyk.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych widzów.
O godzinie 18.00 dyrektor szkoły p . Jadwiga Bajer powitała gości i zaprosiła na spektakl, a raczej widowisko prezentujące zdolności artystyczne młodych aktorów. Mały Książę, którego rolę odegrał Bartosz Dyrda, wyruszył
w podróż, w poszukiwaniu przyjaciela. Na jego planecie pojawiła się Róża (Zofia Nowak), ale nie wiedział , co do niej czuje.  Oprowadził publiczność po planetach, gdzie spotykał: Króla (Antoni Bajer), Latarnika (Michał Piasecki), Próżnego (Oskar Kościelniak) i Bankiera (Jakub Królewicz). Następnie Książę przeniósł się do współczesności, gdzie zobaczył to, co dzieje się z dziećmi na Ziemi. Sytuacja dotyczyła izolowania w szkole jednej z uczennic. Wróżka – Małgorzata Burawska- wypowiedziała słowa skierowane do dorosłych, że to oni muszą młodym pokazywać co jest dobre, a co złe. Muszą uczyć dzieci wrażliwości, bo inaczej ten współczesny świat „zwarjuje”. Jednak Mały Książę zobaczył też, że na Ziemi  dzieje się wiele dobrego, a to za sprawą Jurka Owsiaka , który mobilizuje Polaków do corocznej pomocy chorym dzieciom. W spektaklu pojawił się wątek Lisa  (Maria Giermasińska) i rozmowa o budowaniu relacji przyjacielskich ” o tworzeniu więzi”. Wreszcie Książę dotarł do ogrodu róż, które uświadomiły mu, że kocha Różę, którą zostaweił na swojej planecie. Widowisko zakończyło się finałową piosenką – utworem Kasi Sobczyk „Gdzie jesteś Mały Książę”, którą wykonali wszyscy aktorzy. W trakcie przedstawienia śpiewano piosenki,
a  grupa taneczna wykonała taniec do piosenki Cleo”Łowcy gwiazd”.

Po spektaklu nastąpiła zmiana klimatu. Aktorzy zaśpiewwali piosenkę „Kochany panie Mikołaju”, po której odliczyli od 10 do 0 i nagle pajawił się ten niezwykły gość wieczoru. Mikołaj przywitał się z dziećmi i częstował cukierkami.
W tym czasie uczennice klasy VIII należące do Klubu Aktywności Twórczej częstowały dorosłych pierniczkami, które upiekły mamy i babcie uczniów klas piątych. Mikołajki zakończyły się życzeniami spokojnego oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

 

dp