Dzień Praw Człowieka

PRAWA DZIECKA WAŻNA SPRAWA

          O prawach dziecka należy pamiętać i przypominać dorosłym i z tej to okazji 9 grudnia społeczność szkolna zebrała się w sali wiejskiej. Podsumowano działania wychowawcze związane
z prawami dziecka oraz grupa teatralna Łowcy Gwiazd przedstawiła widowisko muzyczne „Podróż Małego Księcia”.

          Na początku wystąpiła grupa uczniów klasy VII i przypomniała zebranym o prawach dziecka. Następnie pani Magdalena Kasprzyk ogłosiła wyniki konkursu na plakat ilustrujący powyższą tematykę oraz zostały wręczone symboliczne nagrody.

Po części dotyczącej praw – Łowcy Gwiazd przenieśli widownię w podróż, która pokazywała, że świat dorosłych jest skomplikowany i na Ziemi nie dzieje się najlepiej. Mały Książę wskazał drogę naprawy świata, która ma swój fundament na budowaniu relacji przyjacielskich. Pokazał także, że są dorośli, którym warto zaufać, np. Jurek Owsiak i jego wielkie dzieło WOŚP.

dp