Pasowanie

Pasowanie i ślubowanie pierwszoklasistów

Uroczystość odbyła się dnia 11 października. Uczniowie klasy I A i I B pod kierunkiem swoich wychowawczyń Jolanty Zawielak I Agnieszki Paczkowskiej przedstawili swoje umiejętności przed rodzicami oraz koleżankami i kolegami. Poprzez recytację, piosenkę i taniec wspaniale zaprezentowali się w przygotowanym programie nagrodzonym gromkimi brawami przez zaproszonych gości. Po prezentacji pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie specjalnym ołówkiem zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Na pamiątkę tej uroczystości otrzymali okolicznościowe dyplomy. W gronie Pacholąt powitali pierwszoklasistów uczniowie  z klasy trzeciej a uczniowie klas drugich wręczyli powitalny upominek. Uroczystość zakończyło wspólne spotkanie uczniów klas pierwszych z rodzicami i wychowawczyniami przy kawie i ciastku.

dp