Lekcja w laboratorium

Warsztaty chemiczne

Dnia 7.02.2019r. pod opieką p. Doroty Pietrzyk, p. Barbary Tomaszewskiej i p. Teresy Wojszczyk pojechaliśmy na warsztaty chemiczne do Technikum Chemiczno-Informatycznego nr 19 w Poznaniu. Wspólnie z naszą klasą
w zajęciach uczestniczyły klasy VIIIB i III gim.
Ze Sulęcinka wyjechaliśmy około godziny 13:00, dotarcie na miejsce trwało nieco ponad godzinę. W progach szkoły powitały nas uczennice technikum i zaprowadziły do sali. Tutaj wysłuchaliśmy nauczycielki, która wraz z kilkoma uczniami – pomocnikami, zaprezentowała nam kilka ciekawszych doświadczeń. Po tym interesującym pokazie,
nasza klasa została poproszona o przejście do innego pomieszczenia. Razem z nami poszła nauczycielka chemii, która po udzieleniu rad i instrukcji kazała nam samodzielnie przeprowadzać doświadczenia m.in. spalania butanu, etanolu, reakcji zobojętniania, otrzymywania wodoru, spalania bąbli mydlanych napełnionych gazem. Na koniec wróciliśmy do sali, w której odbywał się początkowy pokaz. Następnie wsiedliśmy do autobusu i szczęśliwie wróciliśmy do Sulęcinka.

dp