Święta…

„Jest taki dzień …”

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły spotkali się w ostatnim, dla nas, dni roku kalendarzowego tj. 21 grudnia na prezentacji świątecznego przedstawienia. W tym roku zostało ono przygotowane przez Pacholęta czyli uczniów klas I – III pod tytułem „Baśniowe jasełka”. Na scenie pojawiają się postacie z bajek opowiadające o swoich troskach i kłopotach, o tym jak udało się  je rozwiązać i o tym z czym przychodzą do szopki. Za co chcą podziękować „maleńkiej miłości”. Jest dziewczynka z zapałkami, spotykamy Jasia i Małgosię, Pinokia, który przestał kłamać czy Czerwonego Kapturka. Każda z postaci żegnając się z dziećmi składa życzenia płynące tak prosto, z serca. W trakcie przedstawienia uczniowie wykonali także układy choreograficzne do piosenek „Jest taki dzień” i „Kto wie czy za rogiem” oraz zaśpiewali kolędy min. „Grudniowe noce”, „Świeć gwiazdeczko”, „Przychodzimy do stajenki”, „Życzenia”. Spektakl zakończyły życzenia dla całej społeczności szkolnej złożone przez panią dyrektor, która również wręczyła nagrody uczestnikom konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Tradycyjnie  po szkolnym spotkaniu odbyły się wigilijne spotkania klasowe.