Konkurs recytatorski

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „ROLA”
W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ
Dnia 27 maja w średzkim Ośrodku Kultury odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski ROLA zorganizowany przez Zespół Szkół Rolniczych.

Przed konkursem uczniowie  uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Piotra Pajchrowskiego. Recytatorzy ze szkół podstawowych i średnich prezenowali utwory poetykie i fragmenty prozy XX wieku. Pojawiła się twórczość Wisławy Szymborskiej, Aleksandra Kamińskiego, Mirona Białoszewskiego,  A. de Saint- Exupery.

Wspaniała różnorodność tekstów w połączeniu z umiejętnościami  i wrażliwością recytatorów dała efekt niezapomnianych wrażeń. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7b- Paulina Szulczyńską i Bartosz Dyrda, którzy zostali przygotowani do konkursu przez panią Agnieszkę Grzesiecką.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Bartosz Dyrda.  Jego recytacja została doceniona dwukrotnie, ponieważ w połączeniu obydwu kategorii (szkoły podstawowe i średnie) przyznano uczniowie Barotszowi Rolę i otrzymał nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców ZSR.

Bartkowi gratulujemy, a do Pauliny kierujemy szczere wyrazy uznania.

dp