Biblioteka

Pierwszoklasiści – czytelnikami!

Pierwszego października w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelników . Uczniowie klas IA oraz I B zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej  i uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, na której dowiedzieli się  skąd wziął się papier i jak powstaje książka. Uczniowie na zajęciach wykonali kartki dla biblioteki z okazji jej święta. Nowi użytkownicy biblioteki złożyli ślubowanie czytelnicze i otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Pasowaniem na Czytelnika. Pierwszoklasiści wypożyczyli również pierwszy raz książkę w bibliotece szkolnej

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przyświeca nam hasło:  „Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”. Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała szereg atrakcji, które mają na celu pokazać ,że książka może być wspaniałą przygodą. Proponujemy wam m.in

  • Włączenie się w obchody Dnia Głośnego Czytania
  • Konkurs fotograficzny „Czytanie bez granic”
  • Konkurs plastyczny pt. „Zakładkowy zawrót głowy’’
  • Konkurs literacki „Życzenia dla biblioteki”

dp