Szkolne spotkanie świąteczne

„Tylko jedna jest taka noc”

To tytuł pastorałki w wykonaniu nauczycieli, która rozpoczęła koncert kolęd i pastorałek na którym spotkała się społeczność szkoły podstawowej oraz zaproszeni goście: emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas koncertu wykonywane utwory przeplatało słowo mówione i obraz multimedialny. Usłyszeliśmy utwory w wykonaniu uczniów poszczególnych klas i solistów:

– „Jest taki dzień” – kl. V a

– „Gwiazdeczko świeć” – kl. I a

– „Pierwsza gwiazda” – kl. I b

– „Dzisiaj w Betlejem” – kl. II

– „Kolędowy czas”- kl. III

– „Mario, czy już wiesz” – Bartosz Dyrda kl. V b

– „Lulajże Jezuniu” – kl. II

– „Był pastuszek bosy” – kl. II

– „Narodził się w stajence” – Julia Ciszak kl. VII

– „Znak pokoju” – Julia Ciszak, Bartosz Dyrda i refren wszystkie dzieci oraz kolędy zagrane przez grupę flażolecistów i na saksofonie przez Filipa Mikruta z kl. VI b. Spotkanie zakończyły życzenia pani dyrektor i symboliczne przełamanie się opłatkiem. Wcześniej odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami. Autorkami koncertu były panie Aleksandra Włodarczyk i Agnieszka Duszczak.