Dzień Wolontariatu

„Jesteśmy aniołami ze złamanym skrzydłem, czyli o przekraczaniu granic”

Dnia 5 grudnia reprezentacja wolontariuszy naszej szkoły pod opieką p. Wiesławy Karbowiak uczestniczyła w V Powiatowym, Międzyszkolnym Dniu Wolontariatu zorganizowanym w CKZiU w Środzie Wlkp. Podczas spotkania wolontariusze wysłuchali prelekcji
ks. L. Otty oraz pracownika Ogrzewalni dla bezdomnych w Poznaniu. Dla tej ogrzewalni przekazaliśmy też dwie świąteczne torby wypełnione … ciepłymi skarpetami, które wcześniej ufundowane zostały przez uczniów z poszczególnych klas. Uczniowie obejrzeli też wystawę obrazującą działalność wolontariuszy Powiatu Średzkiego. Znalazł się na niej również album prezentujący naszą działalność w takich formach jak np.: zbiórka plastikowych nakrętek dla fundacji „PomaGosie”, zbiórka podarunków dla domów dziecka w ramach akcji „Zostań Świętym Mikołajem”, akcja WOŚP, działalność SK „Caritas”.