Poezja J. Słowackiego

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI JULIUSZA SŁOWACKIEGO

Jak każdego roku w Zespole Szkół  w Sulęcinku, tak i teraz odbyły się zmagania recytatorskie. Otóż 28 września w sali nr 2 zebrali się miłośnicy poezji Juliusza Słowackiego
i zaprezentowali własną interpretację utworów romantycznego poety. Jury w składzie: pani dyrektor Jadwiga Bajer, pani Zofia Grzesik i szkolny bibliotekarz – pani Joanna Woźniczka – Kosiewska, oceniło umiejętności dykcyjne, dobór repertuaru i ogólny wygląd artystyczny recytatorów.

Wszystkich zebranych powitała p. Agnieszka Grzesiecka, przedstawiła cel spotkania i zasady obowiązujące podczas konkursu. Następnie zaprosiła do obejrzenia krótkiej biografii J. Słowackiego. Po filmie rozpoczęły się zmagania konkursowe. Wystąpiło 13 recytatorów, których zapowiadała pani Magdalena Kasprzyk. Po krótkiej przerwie jury ogłosiło wyniki i wręczyło dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

I miejsce – Bartosz Dyrda (kl.5b)

II miejsce – Julia Hauke (kl. Vb), Paulina Szulczyńska (kl. 5b), Marta Milczarek (kl. VIII)

III miejsce – Natalia Przybył (kl. 4)

Do gminnego konkuru w Witowie, którey odbędzie się 20 listopada 2019r.  zakwalifikowali się uczniowie: Bartosz Dyrda, Paulina Szulczyńska, Marta Milczarek, Natalia Przybył.