„TEATRALNA MAJÓWKA”2019

VI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD AMATORSKICH GRUP TEATRALNYCH W ŚRODZIE WLKP.

„TEATRALNA MAJÓWKA”2019

III miejsce dla ŁOWCÓW GWIAZD

   II nagrody aktorskie

  W tegorocznym święcie teatru uczestniczyła zdolna grupa czwartoklasistów, która pod kierunkiem p. Agnieszki Grzesieckiej przygotowała widowisko muzyczne

  1. „ Podróż Małego Księcia”.

Szkolni artyści od początku roku rozwijali swoje talenty, uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych. Efektem ich pracy był udział w widowisku patriotycznym z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – „Niepodległa łączy pokolenia”. W styczniu, podczas finałowego koncertu WOŚP, zabawili publiczność kabaretowym występem „Kuchenne rewolucje”, który przygotowali według własnego pomysłu, a w maju nastąpił finał ich działalności artystycznej. Zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wokalne, taneczne w spektaklu muzycznym podczas ogólnopolskiego przeglądu teatralnego w Środzie Wlkp. Grupa przyjęła metaforyczną  nazwę „ŁOWCY GWIAZD”, czyli Ci, którzy w życiu potrafią walczyć o marzenie i osiągać sukcesy. W przeglądzie zaprezentowało się siedem dziecięcych grup teatralnych z Wągrowca, Zielonej Góry, Zagórowa, Murzynowa Leśnego i Sulęcinka, które pokazały bardzo różnorodne spektakle. Jak podkreślali członkowie jury ( aktor – Grzegorz Ociepka, dziennikarka – Hanna Sowa, dyrektor Krajeńskiego Ośrodka Kultury – Karol Adler), że w tym roku konkurs miał wysoki poziom,
a w każdym ze spektakli widać było talent i serce małych aktorów oraz ogrom pracy, który  w przygotowanie włożyły dzieci, jak ich instruktorzy.

Spektakl naszych artystów bardzo podobał się publiczności, bo był wesoły i energetyczny. Natomiast jury doceniło zdolnych artystów, którzy na scenie nie tylko zamieniają się w postacie, ale  tańczą i śpiewają. Przyznano nagrody aktorskie-  Bartoszowi Dyrdzie za rolę Małego Księcia i Antoniemu Bajerowi za rolę Króla, a cały zespół za “Podróż Małego Księcia” otrzymał III miejsce.

dp