Warsztaty ekologiczne

Zagraj z nami w zielone

Dnia 16 maja br. uczniowie klasy IVa, Va oraz VI wzięli udział w ekologicznych warsztatach
„Zagraj z nami w zielone”, zorganizowanych przez Fabrykę Bridgestone Poznań.

Uczestnicy warsztatów poszerzyli ważne informacje o ochronie środowiska, jak codziennie minimalizować negatywny wpływ na środowisko, dowiedzieli się dlaczego warto segregować odpady, czym jest recykling. Zwrócono uwagę na to, jak długi jest czas rozkładu poszczególnych odpadów, które zamiast do recyklingu trafiają na wysypisko lub – co gorsza – do lasów czy na łąki.

W czasie warsztatów dzieci uczyły się udzielać pierwszej pomocy, przypomniały sobie, co jest najważniejsze podczas pierwszych minut będąc świadkiem wypadku, a także co powiedzieć podczas rozmowy z dyspozytorem dzwoniąc na numer alarmowy.

Podczas zajęć uczniowie wykonali instrumenty muzyczne ze zużytych opakowań, a na koniec każda klasa posadziła drzewo – lipę, o którą ma obowiązek dbać.

 

dp