WOŚP

Pomaganie jest dziecinnie proste – zebraliśmy ponad 17 tysięcy

13 stycznia po raz kolejny zagraliśmy w 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab na czele z panią Dorotą Pietrzyk swoje przygotowania rozpoczął już na kilka tygodni przed finałem. Wolontariusze już od samego rana pojawili się na ulicach miejscowości zachęcając do wsparcia tego wielkiego dzieła Jurka Owsiaka i jego sztabu.
Z imprezą wystartowaliśmy o godz. 15.00. Licytację prowadzili Katarzyna Ślebioda-Ochałek i Michał Jankowiak. Można było wylicytować min. wiele gadżetów WOŚP oraz rower, sprzęt AGD, biżuterię, obrazy, lustra, książki, lampiony czy kolację ze średzkim starostą. Między licytacjami na scenie prezentowały swoje umiejętności poszczególne grupy przedszkolne, uczniowie klas I – III, szkolny saksofonista, grupy flażoletowe z klas czwartych
i klas piątych oraz soliści piosenki i tancerze. Niesamowite wrażenie pozostało po koncercie na saksofonie Jarosława Wiśniewskiego oraz gwiazdy wieczoru Haliny Benedykt i Piotra Nowaka. Światełko do Nieba o godz. 20.00 zakończyło to niezwykłe spotkanie. Na zebraną kwotę złożyły się wpływy ze zbiórki wolontariuszy, licytacji oraz dochód z bufetu prowadzonego przez szkołę i koło gospodyń wiejskich. DZIĘKUJEMY wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną pomoc i wsparcie, za obecność, za życzliwość i zrozumienie.